פעמון זהב | עיר דוד

עדכוני ארכיאולוגיה

חופשי לעיר העתיקה - הסעה חינם לעיר העתיקה
מחנים בתעריף יומי מוזל במתחם התחנה, ונוסעים בחינם לעיר דוד!
כתב קללה עתיק מלפני 1700 שנה התגלה בחפירות עיר דוד
בחפירות ארכיאולוגיות שמנהלת רשות העתיקות בחניון גבעתי שבעיר דוד התגלתה לוחית...

חנות עיר דוד

תכשיטים
לחנות

פעמון זהב

2010 - 2012

במהלך חפירה ארכיאולוגית בעיר דוד שבגן לאומי סובב חומות ירושלים, נתגלה פעמון זהב נדיר שבקצהו לולאה קטנה.הפעמון נתפר, ככל הנראה, על בגד שלבש איש רם מעלה בירושלים של סוף תקופת הבית מקדש השני.
לדברי מנהלי החפירה מטעם רשות העתיקות, הארכיאולוגים אלי שוקרון ופרופ' רוני רייך מאוניברסיטת חיפה, "נראה שהפעמון נתפר על בגד שלבש איש רם מעלה בירושלים של סוף תקופת הבית השני (מאה ראשונה לספירה). הפעמון נחשף בתוך תעלת הניקוז הראשית של ירושלים מאותה תקופה, בין שכבות העפר שנערמו על קרקעית התעלה. תעלת ניקוז זו נבנתה ונחצבה מערבית לכותל המערבי של הר הבית, על תחתית המדרון שיורד אל ערוץ הטרופיאון. תעלת ניקוז זו ניקזה את מי הגשמים מחלקי העיר השונים, דרך עיר דוד ובריכת השילוח אל ערוץ הקידרון."

 

מיקום 

  להלן המיקום המשוער של חשיפת הממצא על המפה

הצג ממצאים על המפה
וידאו 
ארכיאולוגים 

אלי שוקרון

אלי שוקרון מרשות העתיקות חופר בעיר דוד מזה למעלה מחמש עשרה שנה ונחשב לאחד המומחים לארכיאולוגיה של ירושלים. ממצאיו כוללים את אזור מעיין הגיחון במזרח הגבעה ואת החפירות הנמשכות...

פרופסור רוני רייך

פרופ' רוני רייך מאוניברסיטת חיפה חופר בירושלים מזה שנים רבות, תחילה שימש כארכיאולוג של רשות העתיקות ומאז 1995 כמרצה בחוג לארכיאולוגיה בחיפה.
חפירות 

תעלת הניקוז המרכזית

מאז שנת 2007 רייך ושוקרון חופרים את תעלת הניקוז המרכזית של העי ירושלים מימי הבית השני, בתוך גיא הטירופויון. מדובר בתעלה ארוכה שנקזה את העיר דרומה אל עבר בריכת השילוח ואל מחוץ לעיר.
תמונות 
פעמון זהב

פעמון זהב

פעמון זהב
פעמון זהב

פעמון זהב

פעמון למכירה

פעמון למכירה

סיור בירושלים הקדומה- חוויה מרגשת ומיוחדת לכל המשפחה
משפחת וייס, ישראל
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות