פרופסור רוני רייך | עיר דוד

עדכוני ארכיאולוגיה

חופשי לעיר העתיקה - הסעה חינם לעיר העתיקה
מחנים בתעריף יומי מוזל במתחם התחנה, ונוסעים בחינם לעיר דוד!
כתב קללה עתיק מלפני 1700 שנה התגלה בחפירות עיר דוד
בחפירות ארכיאולוגיות שמנהלת רשות העתיקות בחניון גבעתי שבעיר דוד התגלתה לוחית...

חנות עיר דוד

תכשיטים
לחנות

פרופסור רוני רייך

1995 - 2012

פרופ' רוני רייך השתתף בחפירות רבות בירושלים מאז שנות השבעים של המאה העשרים. תחילה עבד ברשות העתיקות (עוד כשהיתה 'אגף העתיקות') ובשנת 1995 הצטרף כמרצה בחוג לארכיאולוגיה באוניברסיטות חיפה. את עבודת הדוקטורט שלו הוא כתב על המקוואות בארץ ישראל מימי הבית השני והתמחה בתקופות הקלאסיות (ימי הבית השני והתקופה הרומית). מאז אמצע שנות התשעים ניהל חפירות בסמוך להר הבית מדרום וממערב ומאוחר יותר ניהל את החפירות החדשות בעיר דוד. הוא תרגם (מיוונית ומלטינית) והוציא לאור את כתביו של האדריכל הרומאי ויטרוביוס שעל בסיס ספריו נבנו מבני ציבור רבים מימיו של הורדוס, לפני כאלפיים שנה. הוא דובר שפות רבות ותרגם שירים משפות אירופיות לעברית. במרוצת השנים הוא פרסם עשרות מאמרים אודות החפירות האריכאולוגיות בירושלים אותן ניהל. פרופ' רייך פרש לאחרונה (2011) מחפירות פעילות וכעת מלווה אותן כראש הועדה המייעצת של רשות העתיקות.

מיקום 

 להלן מיקום החפירה של רוני רייך על המפה

הצג את הארכיאולוג על המפה
חפירות 

בית המעיין

בשנת 1995 רוני רייך ואלי שוקרון החלו לחפור בסמוך למעיין הגיחון ושינו את כל הידוע על המקום בתקופות העתיקות עד אותו זמן. ממצאיהם כוללים ביצור אדיר על גבי המעיין ובצמוד לו בריכה...

בריכת השילוח והרחוב מימי הבית השני

משנת 2004 רייך שוקרון החלו חפירה בדרום עיר דוד במיקומה של בריכת השילוח מימי הבית השני. בשלב הראשון, הם גילו מערכת מדרגות המובילות אל מחוץ לשטח החפירה ורחבה הניגשת אל האזור מצפון.

תעלת הניקוז המרכזית

מאז שנת 2007 רייך ושוקרון חופרים את תעלת הניקוז המרכזית של העי ירושלים מימי הבית השני, בתוך גיא הטירופויון. מדובר בתעלה ארוכה שנקזה את העיר דרומה אל עבר בריכת השילוח ואל מחוץ לעיר.
ממצאים 

חרב בת 2000 שנה

בעבודות רשות העתיקות בתעלה, אשר שימשה מנהרת מסתור לתושבי ירושלים מפני הרומאים בתקופת חורבן בית המקדש השני, נחשפה חרב בת 2000 שנה, עשויה ברזל ונתונה בתוך נדן עשוי עור.

פעמון זהב

פעמון זהב נדיר נתגלה בחפירות רשות העתיקות בעיר דוד שבגן לאומי סובב חומות ירושלים.
רוני רייך
וידאו 
תמונות 
רוני רייך

רוני רייך

רוני רייך ואלי שוקרון

רוני רייך ואלי שוקרון

תעלת הניקוז המרכזית

תעלת הניקוז המרכזית

תעלת הניקוז המרכזית

אין פעילות יותר טובה ליום קיץ חם מהליכה בנקבת חזקיה ובמנהרות התת קרקעיות  
משפחת בראון, ארה"ב
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות